Gesenici - Общ преглед

Класически пример за това е гъсеницата на пеперудата монарх и растението млечка. Гъсеницата поглъща глюкозидите, произвеждани от млечката, като токсините остават в нея и след съзряването й.

Някои видове имат отбранителни механизми, като отровни бодли или киселини, които ги предпазват от хищници.

Изгорете тютюна в огнеупорния контейнер под растението

Ваня, много са ти хубави сладките - наистина като розички, особено с черешките в средата! Радвам се че си използвала тестото, за да ги направиш!

В тази статия ще разгледаме всичко, което трябва да знаете за гъсениците – от тяхната роля в природата до методите за борба с тях.

Описание и снимка на гъсеница и пеперуда на глог, как да се борим

Права си, понякога дори ги шприцовам като розички и им слагам орехова ядка или друго. Използвам едно приспособление като напръстник с отвор накрая.

Те са бързодействащи и ефективни срещу широк спектър от насекоми, включително гъсеници;

Пеперудите се хранят с нектара на кръстоцветните видове, но междувременно снасят яйца на листата на растенията два пъти в сезона – от май до юни, а след това и от юли до септември. Това е първата ви задача – да огледате долната страна на листата за вредители. Яйцата на различните насекоми могат да бъдат от продълговати и жълти до единични. Когато личинките порастват, те веднага започват да се хранят с околния растителен материал.

Тези факти може да ви накарат да ги погледнете под различна светлина и да разберете колко забележителни същества са всъщност.

Току що ги направих смас и бакпулвер, получиха се чудесно, аз ги шприцовах под формата на розички и по средата сложих по една коктейлна черешка. Ще кача снимки по късно.

Освен това само естествени сапуни да се използва без мазнини и масла. Сапунените продукти с високо съдържание на масло запушват порите на растенията и имат увреждащ ефект, което означава, че листата дори могат да окапят напълно.

Гъсениците преминават през няколко етапа на развитие гъсеници – от яйце до ларва, след това какавида и накрая пеперуда.

Други видове са само отровни в гъсеничната си форма, което означава, че когато се превърнат в молец или пеперуда спират да бъдат отровни. Гъсениците варират на размер, цвят и външен вид в зависимост от вида. Някои са доста ярки на цвят, докато други видове са доста еднотипни в сравнение. Някои видове са с много козина, други са много гладки, но основната цел на външния им вид е да сплашват своите хищници и да ги отблъскват за да не бъдат изядени. Прочетете Още

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Gesenici - Общ преглед”

Leave a Reply

Gravatar